Sâmbătă, de la ora 14:45, în ”ROventura”, Călătorie de poveste la Piatra Neamț

Autor: Diana Tilă
Actualizat: 28 feb 2025, 14:14

ROventura” ne invită sâmbătă, de la ora 14:45, la Kanal D, să descoperim noi povești la Piatra Neamț, în stațiunea de la poalele Pietricicăi.

Emisiunea de călătorii ”ROventura” ne invită sâmbătă, de la ora 14:45, la Kanal D, să revenim în locurile în care am fost cuceriți de la prima vizită și unde știm că mai sunt încă o sumedenie de povești ce așteaptă să fie descoperite, la Piatra Neamț, în stațiunea de la poalele Pietricicăi.

Citește și: Sâmbătă, de la ora 14:45, în ”ROventura”, Călătorie de poveste la Piatra Neamț

Sâmbătă, de la ora 14:45, în ”ROventura”, Călătorie de poveste la Piatra Neamț

Tărâm al istoriei și al legendelor, casă a celor mai multe lăcașuri de cult și a unui număr însemnat de frumuseți naturale, Neamțul cucerește pe oricine ajunge să calce pe aceste meleaguri.

Incursiunea în care vom porni alături de George Mihai și Andreea Străvoiu, gazdele ”ROventura”, ne va purta pașii prin locuri în care vom putea admira frumusețile județului Neamț.

Citește și: VIDEO Angela Rusu, despre neînțelegerile pe care le-a avut și cu interpreta de muzică populară, Nicoleta Voica! De unde a pornit tot? "Ea știa că o admir foarte mult, putea să îmi dea un sfat!"

Citește si: Când va avea loc deschiderea noului an școlar? Ministrul Educației, Daniel David, a făcut anunțul pe care toți elevii și părinții îl așteptau, după boicotul profesorilor: „Mesajul meu este simplu”

Cu rădăcini adânci sau abia înfipte în străvechiul pământ al acestui ținut nepereche, oamenii, tradițiile și comorile naturale fac din Neamț unul dintre cele mai bogate județe din țară. Vrăjiți de frumusețea lacului Cuejdel, vom trece pragul unui loc cu totul special, Mănăstirea Tazlău, pentru a ne reîncărca sufletele cu credință, frumos și bunătate.

Citește și: Cadourile de 1 și 8 Martie pentru profesori, interzise în școli. Anunțul de ultim moment făcut de Ministerul Educației

Nu ratați sâmbătă, de la ora 14:45, o nouă ediție ”ROventura”, cu George Mihai și Andreea Străvoiu, la Kanal D.

Credit foto: BLC Media