Cele 40 de întrebări adresate de Denise Rifai îl vor purta pe Robert Negoiță atât prin culisele politicii, cât și prin viața personală a acestuia.
Robert Negoiță, primar al Sectorului 3 București, vine duminică la “40 de întrebări cu Denise Rifai”, emisiune difuzată la 23:30, la Kanal D.
Robert Negoi ță, la “40 de întrebări cu Denise Rifai”, duminica, de la ora 23:30
Cotat ca unul dintre milionarii României, Robert Negoiță a fost etichetat de presă ca cel mai bogat dintre primarii Capitalei. Acesta a intrat în politică în urmă cu 20 de ani, timp în care a ocupat funcțiile de deputat, vicepreședinte PSD și președinte PSD Ilfov, iar în urmă cu 4 ani și-a înființat propriul partid. În prezent se află la al treilea mandat consecutiv de primar al Sectorului 3.
Cele 40 de întrebări adresate de Denise Rifai îl vor purta pe Robert Negoiță atât prin culisele politicii, cât și prin viața personală a acestuia.
“Ce caută un milionar de succes în politică?”, “Ce lecții i-ați putea da lui Nicușor Dan?”, “Ați putea să o bateți pe Gabriela Firea?”, “V-ati aventurat vreodată prea mult?”, “De câte ori v-ați certat de la bani cu frații dvs.?”,
“Câți bani învârtiți în paradisurile fiscale?”, “Câți copii aveți?”, “Sunteți un primar curat?” sunt doar câteva dintre întrebările adresate acestuia în editia de duminică a emisiunii “40 de întrebări cu Denise Rifai”, difuzată la 23:30, la Kanal D.
Într-un context economic marcat de scumpiri, unele primării încearcă să ofere sprijin financiar persoanelor vârstnice și celor cu venituri mici, cu ocazia sărbătorilor de iarnă.
Descoperire șocantă în provincia Lecce din Italia. O mamă și fiul ei în vârstă de 8 ani au fost găsiți fără viață la câteva ore distanță, în două locuri diferite ale provinciei.