Campania “Dăruiește Crăciun”, inițiată anul acesta de Kanal D, a continuat seria momentelor emoționante printr-o serie de povești impresionante.
Reporterii “Asta-i România” s-au întors în cea de-a două zi de Crăciun, la oamenii ale căror povești de viață i-au emoționat cu ceva vreme în urmă când i-au cunoscut pentru a le readuce zâmbetul pe buze măcar de Crăciun și pentru a le oferi câteva daruri și speranța. După ce au făcut un prim popas la Iași, acolo unde o mama văduva cu doi copii încearcă să supraviețuiască greutăților viețîi.
Reporterii “Asta-i România” au dăruit Crăciunul unor oameni speciali!
Reporterii “Asta-i România” și-au continuat într-un alt colț al țării, în vârf de munte, unde trăiește nea Gheorghe, un bătrân care trăiește singur. Acesta a rămas olog după ce un copac din pădure s-a prăbușit peste el și peste cal.
Cu ocazia Crăciunului, reporterii emisiunii “Asta-i România” s-au întors la bătrânul Gheorghe care i-a primit cu lacrimi în ochi și bucuros să îi revadă în casă lui modestă.
Bătrânul le-a spus vizibil emoționat că este primul Crăciun după douăzeci de ani în care nu este singur la masă și că tot ceea ce vrea este să le mai pună încă o dată masă copiilor și să-i mai strângă o dată în brațe, așa cum obișnuia pe vremuri când erau toți sub același acoperiș.
Ministerul Muncii, Familiei, Tineretului și Solidarității Sociale (MMFTSS) a anunțat deschiderea unei noi sesiuni de înscrieri pentru Programul Național FIV 2025, prin care statul oferă sprijin financiar cuplurilor și persoanelor singure care își doresc un copil.
Guy Bradshaw, suporter al echipei de fotbal Manchester City a murit marți, 21 octombrie, în Spania, chiar înaintea partidei din Liga Campionilor de marți, împotriva formației Villarreal.