Turistii sunt UIMITI! Zeci de berze AU INVADAT Valea Prahovei

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 31 ian 2017, 16:13

Berzele i-au luat prin surprindere pe cei aflati în zona cartierului "Piatra Arsa" din statiunea Busteni.

Pe acoperisurile caselor, pe crengile copacilor sau pe stalpii de inalta tensiune peste tot se relaxau ocostarci.

 

Cand au vazut  berzele, localnii si turistii au si iesit pe strazi sa le fotografieze. In aceasta perioada a anului berzele parasesc tara noastra si pleaca in Africa, acolo unde vor ramane pana la primavara.

Citește și: FOTO Ce ținută a ales Elena Udrea pentru prima zi de școală a fiicei sale. Fostul ministru a postat emoționată un mesaj: “Rugăciunile mele au fost ascultate.”

Citește si: Când va avea loc deschiderea noului an școlar? Ministrul Educației, Daniel David, a făcut anunțul pe care toți elevii și părinții îl așteptau, după boicotul profesorilor: „Mesajul meu este simplu”

 

In mod obisnuit pasarile zboara zile in sir fara pauza, insa de aceasta data, potrivit specialistilor, ploaia aparuta brusc le-a determinat sa sa poposeasca pe Valea Prahovei.