Manifestatia de aseara a fost cea mai scurta din seria inceputa cu opt saptamani in urma. Si la Brasov o suta de protestari au iesit din nou in strada. De data aceasta li s-au alaturat si cei din galeria FC Brasov. Protestele nu au fost tocmai pasnice iar cei iesiti in strada au fost insotiti de cincizeci de jandarmi.
Pentru ca nu au reusit sa blocheze soseaua, protestatarii au urcat pana in Piata Sfatului.
Proteste pro si contra Rosia Montana au avut loc si la Abrud. Sute de mineri si localnici au iesit, din nou, in strada, fiecare pentru a-si sustine cauza.
##VIDEO83408##
Citește și: O mamă însărcinată și cu doi copii a fost ucisă. Asemănări tulburătoare cu cazul Teodorei Marcu!
Citește si: Scene sfâșietoare au avut loc la spital, înainte ca Mihai Leu să moară: „Când am intrat la el în rezervă...”