Un autoturism cu numere de Bulgaria a fost tras pe dreapta de politistii rutieri, pentru un control de rutina. Soferul n-a oprit, ba din contra, a acrosat masina politiei si a fugit in tromba, semn ca avea ceva de ascuns. Imediat, dupa el, au plecat politistii.
18 focuri de arma au tras politistii. Intr-un final, o alta masina a politiei rutiere a reusit sa le taie calea, in sensul giratoriu de la Eforie. Autoturismul cu numere de Bulgaria a ricosat pe marginea drumului, iar unul dintre suspecti a fost prins si incatusat.
Soferul retinut de politisti este recidivist. El a iesit din inchisoare in urma cu cateva luni. Individul a fost condamnat in trecut pentru furt si talharie, iar acum este audiat la sediul politiei pentru distrugere si conducere fara permis.
In afara de sofer, in masina se mai aflau trei suspecti care au reusit sa fuga. Ei sunt cautati acum de politisti.
Citește si: Urlete de durere la înmormântarea lui Cristian, tânărul luat de viitură în Italia! Imagini copleșitoare