INTERVIU: Lora, despre cei zece ani de relație alături de soțul ei: ”Nu mă lasă inima să plec..”

Autor: Lorena Daniș
Actualizat: 10 mar 2025, 15:27
Lora, interviu exclusiv pentru kanald.ro
Sursa: Kanal D

Lora este una dintre cele mai apreciate artiste din România și se bucură de un succes remarcabil cu noua ei piesă ”Sărută-mă”. Cum a luat naștere melodie, dar și cum va sărbători cei zece ani de relație alături de soțul ei, ne spune chiar ea:

Cum a luat naștere piesa ”Sărută-mă”?

Piesa a fost scrisă de o fată foarte talentată din România, Loredana Cavasdan, la studioul lui Dj Sava, unde a fost și produsă, iar atunci când a fost compusă s-au gândit instant la mine. Asta m-a făcut să mă simt foarte bine. O simt ca pe un ”Rămas Bun” doi, doar că pe pozitiv. Aveam nevoie de o piesă romantică, care să fie mai balansată dar în același timp mai lentă puțin, dar să nu fie tristă.

Lora și soțul ei, Ionuț Ghenu și-au unit destinele în urmă cu doar cinci luni, însă cei doi trăiesc o frumoasă poveste de dragoste de 10 ani. Deși relația a trecut prin încercări grele încă de la început, cei doi se iubesc ca în prima zi și se susțin reciproc.

Cum v-ați propus să sărbătoriți cei 10 ani de relație?

În luna aprilie facem 10 ani de relație. Mi-aș dori foarte mult să facem ceva, dar în același timp nu mă lasă inima să plec de la câtă muncă avem și de la treaba pe care o avem de făcut. Am știut de anul trecut că anul ăsta o să fie un an pe working mode, dar îți cedează corpul și nervii dacă nu faci o pauză. Așa că e posibil să profităm, măcar un city break undeva, poate în Londra.

Ca să mergem undeva la căldură avem nevoie de mai mult timp, m-aș întoarce supărată după doar trei zile.

Citește și: Ce cantitate de lapte consuma un bebelus? Tabel cantitate lapte bebelusi

Citește și: Pensia de urmaș riscă să fie pierdută, dacă actele nu se depun la timp! Ce greșeli trebuie să eviți în acest caz

Pe lângă cariera artistică răsunătoare, Lora se bucură de succes și prin prisma brandului ei de make-up,  Girls Own Cosmetics. Pasiunea și dorința de a deține propriul brand de produse cosmetice i-a fost insuflată chiar de mama ei, care era farmacistă.

Cum ai petrecut de ziua femeii?

Am petrecut cu fetele de la mine de la firmă, la o terasă foarte frumoasă din București.

Am băut o șampanie, am mâncat chestii bune, am primit flori și am râs mult. Apoi am fost la un masaj și seara am fost într-un club, unde am rezistat eroic până la ora trei.