Flo și Adina și-au declarat război! Gestul fără precedent făcut de concurentul de la „Tempting Fortune România”: „Tremuram și nu știam ce să-i mai fac”

Episodul de luni, 26 mai, al emisiunii „Tempting Fortune România” a adus în prim-plan o confruntare fără precedent între doi dintre concurenți. Flo și Adina au fost protagoniștii unui episod tensionat, în care conflictul verbal a degenerat rapid în gesturi extreme.

Totul a pornit de la decizia Adinei de a cheltui din nou banii colectivi pentru o nouă porție de mâncare, gest care l-a înfuriat pe Flo, acesta reacționând cu o atitudine considerată jignitoare de restul grupului.

Ce gest fără precedent a făcut Flo față de Adina

Momentul culminant a fost atins în clipa în care Flo i-a turnat apă în cap Adinei, într-o tentativă vădită de umilire.

Reacția acesteia nu a întârziat: furioasă, Adina a aruncat bolul de mâncare spre Flo și a risipit alți bani din bugetul comun pentru a-și cumpăra o nouă porție.

„M-am pierdut! Deci atât de mult încercam să mă controlez încât tremuram și nu știam ce să-i mai fac. Deci omul este sub orice critică!”, a spus Adina, revoltată.

Aceasta a recunoscut că a fost la un pas să recurgă la violență fizică mult mai serioasă: „Ăsta a fost un caz fericit cu cafeaua și un bol pe spinare, adică puteam mai

mult. Îmi venea să pun mâna pe un bolovan și să-i dau direct, pentru că nu mai pot”.

Gestul lui Flo a fost criticat nu doar de Adina, ci și de ceilalți concurenți, care au considerat reacția complet nepotrivită. Deea Maxer a intervenit scurt, dar categoric: „E femeie! Adică nu faci asta!”.

Citește și: Ce studii are Adina Miuleasa, concurenta de la "Tempting Fortune România"! Iată ce facultate a urmat aceasta

Citește și: Greșeala fatală care te trimite la reanimare! A ajuns la spital după ce a…

Citește si: Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte

Cum a reacționat Flavius când Flo i-a turnat apă în cap Adinei

La rândul său, Flavius a simțit nevoia să-i atragă atenția lui Flo într-un mod ferm, fără a căuta confruntarea directă: „Ăsta e cel mai urât gest pe care l-ai făcut în 11 zile de cât timp noi suntem aici și lucrurile de genul ăsta, oricât de mult te-ai fi enervat, nu au sens și nu vreau să mă cert cu tine.

Ți-o spun ca de la frate la frate, așa ceva nu se face în viața asta, oricât de mult te-ar fi călcat pe nervi.”

Flo nu a părut afectat de criticile colegilor și a răspuns într-un mod detașat, părând chiar mulțumit de reacția sa: „Poate se răcorește...”.

Citește și: „Vrea să manipuleze pe toată lumea” Florin, alias Călugărul Cosmic, și-a pus toată echipa în cap. Ce a putut să spună după ce Iasmin a fost luat cu ambulanța de la Tempting Fortune România

Flavius a continuat să susțină ideea că asemenea comportamente nu își au locul într-un grup civilizat: „Nu e vorba de chestia asta. O răcorești prin vorbe, că de aia ești evoluat. Eu nu te cert, eu îți spun din tot sufletul că este urât”.

Cu toate acestea, Flo și-a susținut acțiunea fără ezitare: „Eu am simțit să fac chestia asta și chiar nu-mi pare rău”.

 


libertatea.ro Un medic ATI dezvăluie teroarea din gărzi, după moartea rezidentului de la Floreasca: „Atacuri de panică și nopți albe”

Moartea tragică a unui medic rezident de doar 32 de ani de la Spitalul Clinic de Urgență Floreasca a cutremurat opinia publică, însă pentru profesioniștii din sănătate, acesta nu este un caz izolat, ci semnalul de alarmă al unui sistem ajuns la colaps. Dincolo de vocație și de dorința de a salva vieți, medicii din România se confruntă cu un inamic invizibil și adesea letal: epuizarea extremă.

Casa Iubirii