Ea este femeia ucisă de soț în Craiova, chiar în fața fiicei lor! Silvana era profesoară și avea 44 de ani

Autor: Laura Macovei

Silvana a fost ucisă de soțul ei chiar în fața fiicei de 11 ani

Sursa: Facebook

Silvana este femeia ucisă de soț în Craiova, chiar în fața fiicei lor de 11 ani. După ce a comis oribila crimă, bărbatul s-a aruncat de la balcon și a murit la spital din cauza rănilor grave.

Silvana, o profesoară apreciată și iubită de elevi, a fost ucisă de soțul ei cu sânge rece, chiar în fața fiicei lor de 11 ani. Ulterior, bărbatul s-a sinucis, transmite CANCAN.

Citește și: O femeie din Craiova a fost ucisă cu sânge rece de propriul soț! Acesta a înjunghiat-o în fața fiicei lor

Ea este femeia ucisă de soț în Craiova, chiar în fața fiicei lor

Un nou caz de femicid zguduie România. Silvana, o femeie de 44 de ani din Craiova, a fost ucisă chiar de soțul ei, în casa în care locuiau alături de fiica lor de 11 ani. Cea mică a fost martoră la scena șocantă.

Tragedia s-a petrecut în dimineața zilei de joi, 21 august. Mai mulți vecini au fost alertați de strigătele puternice ale femeii și au sunat imediat la 112.

Se pare că între cei doi soți a izbucnit o ceartă care a degenerat rapid, bărbatul atacând-o pe soția lui cu un cuțit. Fetița lor de 11 ani a asistat îngrozită la întreaga scenă.

Odată ajunse la fața locului, autoritățile au observat gravitatea situației. Echipajele de salvare au încercat să o resusciteze pe femeie, însă nu s-a mai putut face nimic. Bărbatul s-a aruncat de la etaj și a murit ulterior la spital, din cauza leziunilor grave.

Citește și: O profesoară de germană în vârstă de 44 de ani, a fost înjunghiată mortal de propriul soț! Totul s-a petrecut în Craiova, iar la venirea polițiștilor, ucigașul s-a aruncat de la etaj

Citește si: Tily Niculae a anunțat oficial divorțul de soțul ei! Actrița și Dragoș Popescu au avut o relație timp de 19 ani

Silvana era profesoară și avea 44 de ani

Silvana avea 44 de ani și era profesoară de germană la Colegiul Carol I din Craiova. Femeia era apreciată și îndrăgită atât de colegii săi, cât și de elevi. Din păcate, a avut parte de un destin mult prea tragic.

Conform unor informații transmise de vecini, falimentul l-ar fi adus pe criminal în pragul depresiei.

Acesta a refuzat consilierea psihologică, iar tensiunile acumulate în familie l-au făcut să recurgă la un gest inexplicabil: să-și omoare soția.

„Probabil omul a refuzat să caute ajutor de specialitate și a recurs la acest gest urât”, a spus o vecină, conform Știrile Pro TV.

Citește și: O femeie a fost ucisă cu sânge rece de partenerul ei, în Constanța. Bărbatul a înjunghiat-o în propria lor locuință

Fetița se află acum în grija bunicilor și a unei mătuși, iar ulterior va primi consiliere psihologică.