E oficial: bugetarii au liber si pe 30 aprilie

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 17 iul 2022, 04:05

Guvernul a adoptat, in sedinta de marti, hotararea prin care ziua de luni, 30 aprilie 2012, este declarata zi nelucratoare in sectorul public, astfel incat sa fie asigurate mai multe zile libere cu ocazia sarbatorii de 1 mai.

Bugetarii sunt liberi si marti, 1 mai, si au astfel patru zile libere consecutive de care pot profita. Premierul Mihai Razvan Ungureanu a declarat ulterior ca ziua de 30 aprilie urmeaza sa fie recuperata intr-o sambata din luna mai.

 

Citește și: De ce poartă Patriarhul Daniel, o cruce și două icoane la gât? S-a aflat motivul din spatele acestei tradiții!

Citește si: AVEM PRIMA REACȚIE a lui Irinel Columbeanu după ce Monica Gabor s-a întors în România: „Nici nu m-a...”

Asociatia Nationala a Agentiilor de Turism estimeaza ca peste 25.000 de turisti romani vor merge pe litoral in minivacanta de 1 mai, numar apropiat de cel inregistrat anul trecut.

Sursa: Mediafax.