CRUZIME fara margini! Un caine a fost gasit batut, cu limba uscata si cu botul infasurat in banda izolatoare FOTO SOCANT

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 25 oct 2020, 20:50

Hope, un catel abandonat, a fost gasit intr-o stare deplorabila de angajatii unei organizatii pentru protectia animalelor din Marea Britanie.

Patrupedul era batut si avea rani adanci, unele atat de grave incat au fost necesare peste 100 de copci pentru a putea fi cusute.

 

Ce e mai socant este ca botul catelului era lipit cu banda izolatoare.

 

Din aceasta cauza el nu si-a putut umezi limba iar aceasta s-a uscat si s-a umflat atat de tare incat o portiune destul de importanta va trebui inlaturata.

Citește și: Nicușor Dan, în pelerinaj la Mănăstirea Arsenie Boca, din Valea Sâmbetei, cu fiul în spate. Președintele a fost așteptat cu pâine și sare: „Cele mai frumoase locuri pe care le-am vizitat."

Citește si: A murit! Doliu în showbiz. Detalii șocante despre tragedia momentulu

 

Cand a fost adus la centrul de ingrijire patrupedul era atat de slabit incat nu se putea hrani.

 

Medicii veterinari spera ca Hope sa reinceapa sa manance si sa bea dupa ce botul i-a fost eliberat, aceasta fiind singura ei sansa de supravietuire.