CONCERT FUEGO ȘI ORCHESTRA FRAȚILOR ADVAHOV, DE PAȘTE, LA KANAL D2

Autor: Lavinia Medrea
video Foto(23)

Surprize neașteptate la KANAL D2 în ziua de Paște! Astfel, începând cu 11.45 până la 14.30, puteți urmări super concertul lui Paul Surugiu Fuego, alături de Orchestra Fraților Advahov Fuego a pregătit cel mai tare concept și concert – “DRAG DE ROMÂNIA NOASTRĂ!” – de la Sala Palatului, cu multe surprize și un repertoriu pe măsură.

Veți râde, veți dansa, veți plânge și veți face o călătorie folclorică prin mai toate zonele țării noastre, într-un program care vă va ține în priză, cu sufletul la gură. Fuego se va schimba în opt costume tradiționale și va face spectacol pe cinste.

Citește și: Fuego, povestea a 30 de ani de carieră. Care au fost cele mai dificile perioade din viața artistului: „Ne-am fi dorit să mâncăm o portocală”

CONCERT FUEGO ȘI ORCHESTRA FRAȚILOR ADVAHOV, DE PAȘTE, LA KANAL D2

Acesta va cânta alături de alături de Orchestra Fraților Advahov din Basarabia și mari artiști precum Sava Negrean Brudașcu din Ardeal, Irina Loghin din Muntenia, Angela Buciu din Maramureș, Mioara Velicu din Moldova, Constantin Enceanu din Oltenia, Angelica Stoican din Mehedinți, Floarea Calotă din Teleorman, Maria Iliuț din Bucovina de Nord și Ansamblul ”Crenguță de iederă”, Adriana Stoican și Gabriel Nebunu din Basarabia, dar și Ansamblul Profesionist ”Baladele Deltei” de la Tulcea.

Citește și: Cât cer interpreții de muzică populară pentru a cânta la o nuntă! Tarifele sunt de ordinul miilor de euro. „Se pare că oamenii vor”

Citește și: Durere in partea stanga a corpului – cauze si remedii

Citește și: Carmen Harra, despre Săptămâna Luminată și Papa Francisc. Ce înseamnă, de fapt, această perioadă: “Nu moare, trăiește în veșnicie, pentru eternitate.”

Cele aproape trei ore de concert live sunt motivul perfect de a sta în jurul mesei în ziua de Paște, alături de artiști fenomen, într-o pledoarie pentru iubirea față de folclorul autentic. Veți cânta la unison piese celebre ale românilor, din toate zonele, până la repertoriul de poveste al lui Gică Petrescu. Va fi un spectacol altfel, un program în care se va regăsi fiecare român, indiferent de zona în care este, cu cele mai frumoase sonorități ale neamului nostru, puse în scenă de artistul iubit și apreciat de o mulțime de

români! Nu ratați!