"Am fost in Brazilia acum un an si jumatate. In momentul acela imi doream o curatare energetica si doream foarte tare sa imi vindec sufletul, pentru ca avusesem momente in care suferisem foarte tare si simteam ca singura nu pot sa fac asta".
A fost pana in Brazilia pentru a-l cunoaste pe cel despre care se spune ca ar fi cel mai mare vindecator in viata: John of God. "Am citit despre el, am visat ca trebuie sa ajung acolo, am inceput sa caut pe internet si am mers". A revenit in tara dupa mult timp, total schimbata si cu o noua viziune.
"Dupa acea calatorie am si spus ca o sa scriu o carte la un moment dat, cand o sa adun suficiente amintiri din calatoriile mele spirituale. Am spus ca atunci cand o sa scriu cartea acel capitol il voi numi Ziua in care m-am intalnit cu Dumnezeu.
Rita a renuntat la viata mondena si de o buna perioada se prezinta in fata publicului ca un om initiat.
##VIDEO81458##
Citește și: Laura Cosoi, fericită pentru noua etapă din viața ei: „Dau naștere celui de-al cincilea copil al meu.”