Un an fără Anca Molnar. Soțul ei, Claudiu, a transmis un mesaj sfâșietor pe rețelele sociale: „Viața noastră s-a schimbat pentru totdeauna”

A trecut un an de la moartea Ancăi Molnar.

Sursa: Facebook: Claudiu Molnar

Ziua de ieri a fost una plină de emoții pentru familia Molnar. S-au împlinit 12 luni de la dispariția Ancăi Molnar, cunoscuta make-up artistă care a pierdut lupta cu o boală cruntă.

Într-o postare sinceră și emoționantă, soțul Ancăi, Claudiu Molnar, a împărtășit public gândurile și sentimentele sale la un an de la pierderea celei pe care a iubit-o profund.

Citește și: „Iubirea mea eternă”. Soțul Ancăi Molnar, gest sfâșietor de Ziua Îndrăgostiților! Ce i-a transmis bărbatul regretatei sale soții

A trecut un an de la moartea Ancăi Molnar

În postarea de pe rețelele sociale, Claudiu a vorbit despre momentele dificile prin care a trecut familia în acest an greu, dar și despre lecțiile de viață învățate și forța descoperită în mijlocul durerii. Mesajul său a impresionat profund comunitatea online și a reamintit cât de fragilă este viața.

„Ieri a fost o zi cu emoții mari. L-am dus pe Patrick la banchetul de final de clasa a VIII-a.

Un pas important pentru el, dar și pentru noi. Ieri a fost si ziua în care, acum un an, viața noastră s-a schimbat pentru totdeauna.”
– a început Claudiu mesajul său, amintind de ziua în care întreaga sa lume s-a schimbat, pe Facebook.

Citește și: Greșeala fatală care te trimite la reanimare! A ajuns la spital după ce a…

Citește si: Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte

Citește și: Semnele pe care le-a primit Claudiu Molnar după moartea soției sale. Cum au arătat ultimele clipe din viața Ancăi, make-up artista răpusă de o boală nemiloasă

Trecerea Ancăi în neființă a lăsat un gol imens, dar și o responsabilitate uriașă pentru cei rămași: aceea de a merge mai departe, de a construi și de a se susține reciproc.

Claudiu Molnar a postat un mesaj emoționant pe rețelele sociale

„Anul acesta ne-a pus la încercare mai mult decât am fi crezut vreodată… Plecarea Ancăi a lăsat un gol imens, dar și o forță în noi pe care nu știam că o avem. De acum înainte, învățăm să ne sprijinim unul pe altul, să mergem mai departe cu amintirea și iubirea ei în suflet.

Un capitol s-a încheiat, altul începe. Iar noi vom merge înainte, așa cum ne-ar fi învățat ea: cu capul sus, cu sufletul plin și cu iubire necondiționată unul pentru altul. Ea ar fi fost mândră. Și este.”, a mai transmis Claudiu Molnar.

Citește și: Soțul Ancăi Molnar, gest sfâșietor la trei luni de la moartea make-up artistei: „Pentru totdeauna”. Cum a fost surprins bărbatul

Anca Molnar a fost una dintre cele mai apreciate make-up artiste din România, o femeie cunoscută nu doar pentru talentul său profesional, ci și pentru curajul și determinarea cu care a înfruntat boala. Familia, prietenii și cei care au cunoscut-o continuă să-i păstreze vie amintirea și să ducă mai departe ceea ce ea a început.

 


libertatea.ro Un medic ATI dezvăluie teroarea din gărzi, după moartea rezidentului de la Floreasca: „Atacuri de panică și nopți albe”

Moartea tragică a unui medic rezident de doar 32 de ani de la Spitalul Clinic de Urgență Floreasca a cutremurat opinia publică, însă pentru profesioniștii din sănătate, acesta nu este un caz izolat, ci semnalul de alarmă al unui sistem ajuns la colaps. Dincolo de vocație și de dorința de a salva vieți, medicii din România se confruntă cu un inamic invizibil și adesea letal: epuizarea extremă.

Casa Iubirii