S-au dus vremurile in care distractia maxima pe timp de iarna insemna o bulgareala in fata blocului. Mai nou, tinerii isi scot din garaj masinile si le incearca puterea in zapada.
Majoritatea soferilor urasc sa conduca prin zapada si gheata, insa nu si cativa tineri din Timisoara, amatori de senzatii tari.
La sfârșitul lunii septembrie, întreaga presă din țara noastră a notat că Ioana Popescu, fostă jurnalistă, scriitoare și invitată în emisiunile TV, a murit la vârsta de 45 de ani.
Florin Barbu, ministrul Agriculturii, a anunțat că Programul pentru şcoli al Uniunii Europene va funcționa și în anul școlar 2025-2026.
O familie din Țara Galilor trece printr-o durere imensă după pierderea tragică a tinerei atletice Georgia Taylor, în vârstă de 24 de ani, care a murit pe 21 august, la spitalul universititar din Cardiff.
Moment romantic în ediția de azi, 10 februarie, a emisiunii Casa Iubirii. Daniel i-a oferit un trandafir roșu lui Criss, iar gestul a aprins flacăra pasiunii.