Romania s-a transformat in Polul Frigului! Uite ce semnale de alarma trag specialistii

Editor: Adelina Minulescu Autor: A.M.
Actualizat: 28 feb 2017, 03:35

Gerul extrem a pus stapanire pe tara noastra iar minimele inregistrate au coborat pana la -24 de grade in Brasov si -22 in Fagaras.

Pentru bucuresteni a fost cea mai friguroasa noapte din acest sezon, cu temperaturi de -19 grade.  Desi in timpul zilei de astazi mercurul mai urca putin, temperaturile se mentin „pe minus” in toata tara.

Specialistii trag semnale de alarma pentru noaptea urmatoare, care se anunta mult mai geroasa. De altfel, meteorologii au emis un cod galben de ger in aproape jumatate de tara. E posibil ca temperaturile sa coboare sub pragul de minus 25 de grade. Avertizarea este valabila pana joi.

Citește și: Greșeala uriașă pe care o fac multe persoane la prima oră a dimineții! Este principala cauză a apariției... 

Citește si: Probleme uriașe la pensionare pentru mulți români. Actul care blochează dosarul de pensie

 


Casa Iubirii