Înscenări, crime, trădări şi o modalitate cumplită de răzbunare!

Fostului poliţist Les Kearney îi este cerut ajutorul într-un caz de răpire. Bob Castaldi este clientul a cărui fiică, Rebecca, este răpită pentru suma de un milion de dolari. Deşi Les este nesigur în acest caz, Bob refuză să cheme poliţia.

În timp ce se apropie termenul limită, lui Les i se înscenează două crime, iar fostul său şef, sergentul Jack Matthews îi dă o altă misiune cu termen limită pe care trebuie să o rezolve dacă nu vrea să fie arestat; între timp, cei care au răpit-o pe Rebecca sunt, de asemenea, pe urmele lui Les.
 

Citește și: Mihaela Rădulescu, o nouă declarație cutremurătoare de dragoste și doliu pentru Felix Baumgartner: "A murit făcând ceea ce iubea cel mai mult! Sunt pierdută fără el!"

Citește si: „Noi am fost DRAGOSTE”. Prima reacție a Mihaelei Rădulescu după moartea lui Felix Baumgartner