N-avem drumuri, dar avem arteziene! Iata pe ce cheltuie primarii zeci de mii de lei VIDEO

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 10 nov 2020, 21:40

Nu e loc in tara noastra unde alegatorul de rand, care pune stampila - sa nu fie cadorisit de edili cu cel putin o fantana arteziana.

Cum se vad odata la patru ani, macar susurul apei sa ii mai aduca aminte de ochii cui trebuie sa isi aminteasca la alegeri.

 

La Arad, de exemplu, au rasarit vreo 10 fantanii arteziene, iar primarul mai vrea sa ridice cateva. Dar, vedeti dumneavoastra, nici ea, arteziana, nu se mai poarta asa simpla, ci musai cantatoare si vopsita strident.

Citește și: Soțul regretatei Marinela Chelaru, Adrian Cula, și-a exprimat o dorință cu privire la ceea ce urmează de acum înainte, după pierderea soției sale! Care este regretul acestuia?

Citește si: Ți se rupe sufletul! Marele regret cu care Marinela Chelaru a plecat la cele veșnice

 

Ce mai conteaza ca e redusa la pauza vocala din pricina facturilor?! Romanul, inventiv din fire, nu rateaza nicio ocazie sa o foloseasca pe post de lighean, dus sau piscina.