PROTEST INEDIT pe holurile Parlamentului! Iata cum s-a chinuit un membru PDL sa-si faca vocea auzita VIDEO

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 24 feb 2017, 01:54

Liderul democrat liberalilor, Mircea Toader este pus pe fapte mari.

Alaturi de trei ajutoare s-a apucat sa monteze un banner. Vrea sa arate colegilor de la Putere cat de mult au crescut preturile la alimente intr-un an. O treaba usoara la prima vedere.

 

Tehnica noua ii cam da dureri de cap lui Mircea Toader. Sedinta este pe cale sa inceapa si banner-ul sta mai mult pe jos decat pe suport. Si totusi deputatul nu se lasa!

 

Mai ceva ca in balada mesterului Manole este operatiunea de montare a banner-ului, asa ca in schema mai apare un coleg.

Vorba 'ceea: unde-s doi puterea creste. Dar banner-ul rezista?

 

Citește și: Povestea cutremurătoare a bunicii în vârstă de 84 de ani, abandonată de proprii săi copii! Ce urmează să se întâmple cu ea și cine o să o îngrijească?

Citește si: Mama Andei, tânăra ucisă și incendiată de Emil Gânj, primește amenințări halucinante de pe un cont cu numele criminalului din Mureș. Femeia se teme că va sfârși la fel ca fiica ei: „Îmi e foarte frică”

Dupa nenumarate incercari esuate banner-ul s-a inaltat

intr-un final pe holul Parlamentului, ca sa-l vada trecatorii si sa reflecteze!

 

Si pentru ca efectul sa fie unul pe masura, de langa banner nu putea lipsi un cos cu alimente purtat de economista de la PD-L, Andreea Paul Vass. Dar colegii de la Putere nu prea au gustat "evenimentul".

 

Bataioasa din fire, Andreea Paul Vass nu s-a lasat cu una cu doua.

De pe holurile Legislativului a vrut sa duca dezbatarea pe marginea cresterii preturilor la alimente si in plen. Ce a iesit?