Acest omulet nici nu mai stie ce face, mananca dormind sau adoarme mancand, nu degeaba se spune ca dupa mancare e nevoie de putina culcare.
De departe acest bebelus e cel mai incantat de meniul din farfurie. Are sos pe toata fata iar mainile ii sunt si mai murdare. Dar protagonistul nostru n-are nicio apasare, rade si aplauda incantat de spectacolul pe care il face.
Dar, sunt si prichindei manierati, foarte atenti la felul in care servesc masa. De exemplu, nazdravanul din imagini are grija sa nu dea pe el, ii place sa fie curat.
Citește si: Urlete de durere la înmormântarea lui Cristian, tânărul luat de viitură în Italia! Imagini copleșitoare
Un alt exemplu de „ASA DA” este domnisoara care
Mananca de parca i-ar lua cineva farfuria din fata, cu mainile amandoua indeasa pastele in gura. Oare mai si respira?! Si, daca tot au mancat pe saturate si le-a placut, nu ar fi pacat sa ramana ceva in farfurie?