Fiţi gata să-l urmăriţi pe Buddy, noul căţel fenomen, care devine un star în lumea fotbalului şi pentru prima dată tătic!

Buddy, o rasă unică de erou în sportul rege, se alătură lui Brandi Chastain, Briana Scurry şi Tisha Venturini în a treia continuare a filmului “Air Bud”, în care curajosul câine face faţă unei duble provocări: să câştige campionatul alături de echipa lui şi să aibă grijă de noii săi urmaşi.


Astfel lumea celui mai mare căţel campion s-a întors şi nu oricum: el va deveni tată, iar Josh Framm (Kevin Zegers) trebuie să facă faţă multor provocări-mama sa, Jackie (Cynthia Stevenson) tocmai s-a despărţit de iubitul ei Patrick (Gregory Harrison), iar el împreună cu prietenul lui cel

mai bun, Tom fac parte din echipa de fotbal a şcolii.

Într-o zi, antrenorul lor Montoya (Miguel Sandoval) îi anunţă că din echipă va mai face parte Emma, care tocmai a părăsit Anglia, împreună cu familia ei, pentru a se muta în America. Aceasta are un câine, Molly care face cunoştinţă cu Bud, golden retriever-ul lui Josh, care ştie să joace fotbal. În curând Bud şi Molly devin părinţii unor căţeluşi adorabili.
În timp ce Josh, Emma şi Bud se străduiesc să-şi ducă echipa în finala campionatului, Snively (Michael Jeter) urzeşte planuri diabolice pentru Bud şi noua lui familie.

“Air Bud: World Pup” marchează debutul regizoral al lui Bill Bannerman, care a lucrat anterior ca producător şi asistent de regizor. Filmul transmite valori deosebite ca dăruire, prietenie, întrajutorare, neavând totuşi un mesaj moralizator.

 

Citește și: Nicușor Dan a decis! Ce se va întâmpla cu ajutorul în valoare de 750 de lei al pensionarilor? Termenul pentru implementare a expirat!

Citește si: Mama tinerei ucisă în Mureș face declarații tulburătoare! Modul înfiorător în care Anda a fost lăsată fără viață de bărbatul de care încerca să scape de luni întregi: „L-am implorat să se oprească”. Criminalul, dat în urmărire națională