EURO 2012: Italia a invins Germania cu scorul de 2-1 si s-a calificat in finala. Vezi aici golurile VIDEO

,

Reprezentativa Italiei a invins, joi, cu scorul de 2-1, nationala Germaniei in semifinalele Campionatului European si s-a calificat in finala competitiei, in care va intalni detinatoarea trofeului, Spania.

Pentru Italia a marcat Balotelli de doua ori, in minutele 20 si 36. Germania a inscris unicul gol din penalti, transformat de Mesut Ozil in minutul 92.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă la centru de francezul Stephane Lannoy.

Finala Campionatului European de fotbal dintre Italia si Spania se va disputa duminica, la Kiev, de la ora 21:45.

Citește-ne pe

De pe podiumul “Bravo, ai stil! Celebrities”, direct pe coperta de revista! “Cover Girl”, conceptul inedit care le va provoca stilistic pe concurente, in editia de sambata seara...

Cioloș duce analfabetismul juridic la un alt nivel: Numește 'penal' o persoană reabilitată, nevizată nici măcar de inițiativa 'Fără penali în funcții publice'

BOMBĂ! Florin Ristei, înșelat și părăsit de iubita supernă pentru un bărbat super celebru! Este SCANDAL imens

"Va implor..." Apelul disperat al unei mamici dupa ce fata bebelusului ei s-a umplut de rani si cicatrici

Lia Olguta Vasilescu: "Pensiile aflate pe legi speciale se dubleaza! Daca v-am spus ca sunt si prosti si iresponsabili"