CONCURS: Cele mai mari emotii!

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 24 feb 2017, 07:38

Daca saptamana trecuta ati fost provocati sa va aduceti aminte de cel mai frumos moment din viata voastra, in acesta saptamana Gabriela Cristea Toader si echipa emisiunii "Draga mea prietena" vor sa rememorezi care a fost momentul in care ai avut cele mai mari emotii.

La sfarsitul saptamanii, cinci raspunsuri norocoase care vor fi trase la sorti vor fi premiate cu cate o carte:" Emotiile& Sanatatea"- OSHO.

Emoţiile nu pot fi permanente. De aceea se numesc emoţii – cuvântul „emoţie“ provine din latinescul "emotus", care înseamnă „mişcat“. Ele se schimbă, de aceea sunt „emoţii“. De la una la alta şi voi vă schimbaţi continuu.

Acum sunteţi trişti, peste puţin timp sunteţi fericiţi; acum sunteţi furioşi, peste puţin timp sunteţi compătimitori. Acum sunteţi plini de iubire, în alt moment sunteţi plini de ură; dimineaţa a fost frumoasă, seara este urâtă. Şi aşa mai departe.

Citește și: Nicușor Dan, în pelerinaj la Mănăstirea Arsenie Boca, din Valea Sâmbetei, cu fiul în spate. Președintele a fost așteptat cu pâine și sare: „Cele mai frumoase locuri pe care le-am vizitat."

Citește si: A murit! Doliu în showbiz. Detalii șocante despre tragedia momentulu


Pentru a
participa la concurs trebui sa accesezi pe pagina de Facebook a emisiunii" Draga mea prietena" si sa lasi un comentariu la acest post in care sa descrii cat poti care a fost momentul in care ai avut cele mai mari emotii.

Citeste AICI REGULAMENTUL concursului!

 

Taguri: