A trecut prin CLIPE DE COSMAR! A fost la un pas de MOARTE dupa ce a fost muscata de un crocodil de 3 metri FOTO

Autor: Redactia KANAL D
Actualizat: 24 feb 2017, 03:29

O tanara din Australia se poate considera norocoasa ca inca mai este in viata dupa ce a iesit din gura unui crocodil urias.

Aussie Tara Hawkes, in varsta de 23 de ani, a fost atacata de animalul urias, cu o lungime de 3 metri, in timp ce se relaxa intr-o piscina.

 

Tanara spune ca nu a observat ca animalul era in apa. Acesta a venit pe la spatele ei, a apucat-o de coapsa si a tras-o la fundul apei.

 

"Am simtit muscatura puternica dupa care am fost trasa sub apa.

Se juca cu mine de parca as fi fost o jucarie de plus. Am inceput sa urlu de durere si teroare. Credeam ca o sa mor", a marturisit fata.

 

Citește și: Durere in partea stanga a corpului – cauze si remedii

Citește și: Gestul lui Alex Marcu către Teodora, în ziua înmormântării. Ce a făcut bărbatul când soția lui a fost condusă pe ultimul drum

Prietenul ei, care statea pe margine, credea initial ca ea face o gluma, insa cand a vazut sange in

apa si-a dat seama ca situatia este cat se poate de serioasa.

 

A sarit in piscina impreuna cu un alt barbat si, in cele din urma, a reusit sa o salveze. Ulterior a fost dusa la spital, unde medicii i-au salvat piciorul de la amputare.

 

Tanara a scapat cu viata, insa isi va aminti intotdeauna ca a fost la un pas de moarte din cauza cicatricilor uriase care i-au ramas.