În sezonul 4, Veronica și Ahmed au format unul dintre cele mai urmărite cupluri din competiție. Deși povestea lor de dragoste părea promițătoare în fața camerelor, lucrurile nu au funcționat și după terminarea show-ului.
Citește și: În ce calitate a venit Ahmed în „Casa iubirii”. Primele declarații: „Vreau să o fac cum trebuie”
Mesajul postat de Veronica după ce Ahmed a revenit în ”Casa iubirii”
Ahmed a decis să revină în „Casa iubirii” și să-și încerce din nou norocul, sperând să își găsească jumătatea în sezonul 5. Intrarea lui în competiție a atras imediat atenția fanilor, care au așteptat să vadă dacă Veronica va avea vreo reacție.
Citește și: La 3 ani de la nuntă, Bella Santiago a dat vestea cea mare: „Chiar GEME...
La scurt timp după apariția lui Ahmed în emisiune, Veronica a publicat pe rețelele sociale o fotografie în care apare zâmbitoare, ținând în brațe un buchet impresionant de flori. Imaginea a fost însoțită de un mesaj care i-a făcut pe urmăritori să creadă că fosta concurentă ar putea trăi o nouă poveste de iubire.
„Cât de frumos ai grijă de sufletul meu. Îți mulțumesc”.
Internauții au început imediat să speculeze că Veronica și-ar fi refăcut viața sentimentală și că mesajul nu ar fi fost deloc întâmplător. În plus, fanii au remarcat imediat faptul că fosta concurentă radiază de fericire în ultima perioadă.