Veronica este motivul pentru care Ahmed ar fi revenit în „Casa iubirii”? Detaliul observat de fani: „Ți-ai găsit altul, de asta a intrat”

Autor: Diana Ghita
Actualizat: 14 mai 2026, 22:09

Veronica și Ahmed

 
Sursa: Instagram Veronica Costin

Apar noi controverse în jurul Veronicăi și a lui Ahmed, după ce tânărul a surprins pe toată lumea cu revenirea sa în „Casa iubirii”!

La scurt timp după ce Ahmed și-a făcut apariția în sezonul 5 al show-ului „Casa iubirii”, Veronica, fosta lui parteneră, a atras atenția printr-o postare surprinzătoare.

Veronica l-ar fi împins pe Ahmed să revină în „Casa iubirii”?

Veronica și Ahmed au ieșit împreună din emisiunea matrimonială de la Kanal D, în calitate de cuplu, iar mulți credeau că relația lor va continua și în afara emisiunii.

Totuși, cei doi au ajuns, în cele din urmă, la despărțire, iar revenirea tânărului în „Casa iubirii” a stârnit numeroase reacții atât printre concurenți, cât și în mediul online.

Coincidență sau nu, la foarte scurt timp după ce Ahmed a revenit în competiție, Veronica a publicat, pe rețelele sociale, câteva fotografii în care apare ținând în brațe un buchet de flori. Imaginile au fost însoțite de un mesaj care a atras imediat atenția internauților:

„Vă las niște poze cu ce mă face fericită! Îți mulțumesc pentru grijă, atenție și răbdare … atât pot să spun pentru că nu mai am cuvinte. Dumnezeu lucrează prin oameni, m-am convins de asta!”.

Citește și: La 3 ani de la nuntă, Bella Santiago a dat vestea cea mare: „Chiar GEME...

Citește si: Emil Gânj, condamnat definitiv la închisoare pe viață! Avocatul familiei victimei: „Despăgubirile vor fi imputate statului roman”

Citește și: Fetele din „Casa iubirii” nu au încredere în Ahmed. Îl acuză că și-ar fi făcut un plan cât timp era cu Veronica: „Ai fost fals”

Postarea a fost rapid interpetată de internauți drept un posibil semn că Veronica ar avea deja pe altcineva în viața ei, iar comentariile nu au întârziat să apară: „Ți-ai găsit altul, de asta Ahmed a intrat iar în Casa iubirii.

L-ai dezamăgit!”/ „Nu i-a mers cu tine și s-a întors în casă”.

Pe de altă parte, Veronica a primit și numeroase mesaje de susținere din partea fanilor, care au felicitat-o pentru felul în care gestionează situația și pentru atitudinea sa.

„Ești minunată! Ești atât de frumoasă! Ești inteligentă, ai atitudine, ai tot! Ai puterea să treci peste tot ce e greu, deși e foarte greu.

Te admir pentru tot ce ești!”, este unul din mesajele primite de câștigătoarea sezonului 4 „Casa iubirii”.

Momentan, nici Veronica și nici Ahmed nu au dezvăluit motivul concret al despărțirii. Cu toate acestea, revenirea lui în cadrul show-ului continuă să alimenteze speculațiile în rândul fanilor emisiunii.

 


Casa Iubirii