Valentin face o scenă de gelozie în „Casa iubirii” și dezvăluie motivul pentru care s-a supărat pe iubita lui: „A fost prea prietenoasă cu...”

Autor: Laura Macovei
Actualizat: 11 mai 2026, 19:00

O nouă discuție tensionată are loc între Daniela și Valentin. De data aceasta, Valentin face o scenă de gelozie după ce ar fi observat că iubita lui a fost prea prietenoasă cu Robert.

În ediția de luni a emisiunii „Casa iubirii”, Valentin scoate la iveală anumite priviri și gesturi ale Danielei care l-au deranjat profund. Concurentul ar fi observat că iubita lui a fost mult prea prietenoasă cu Robert și nu i-a picat prea bine.

Citește și: Daniela simte că a ajuns la capătul puterilor și ia o decizie radicală: „Nu mai pot!”

Valentin crede că Daniela a fost prea prietenoasă cu Robert

Valentin s-a declarat profund deranjat după ce a văzut în gală un material cu iubita lui, în compania lui Robert. Concurentul ar fi observat că Daniela era zâmbitoare și bine dispusă, iar aceste lucruri l-au indispus. Valentin a spus clar că l-ar deranja ca Daniela să fie prea prietenoasă cu oricare alt băiat, nu doar cu Robert.

Andreea Mantea: Legat de materialul din gală, cel cu Robert.

Ai fi vrut să nu fie atât de zâmbitoare? Să nu-i mulțumească, să nu-i facă niciun compliment lui Robert? Ți se pare prea prietenoasă?

Valentin: Exact.

Andreea Mantea: Dacă era Mario?

Valentin: Și dacă era Mario.

Andreea Mantea: Ai vrea să nu fie la fel de prietenoasă cu alți băieți.

Valentin: Exact.

Întrebat de Andreea Mantea de ce nu și-a îmbrățișat azi iubita, Valentin a mărturisit că s-a supărat atunci când a văzut-o și pe ea posomorâtă.

Andreea Mantea: De ce n-ai îmbrățișat-o azi?

Citește și: Greșeala fatală care te trimite la reanimare! A ajuns la spital după ce a…

Citește si: Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte

Valentin: Ceva din interiorul meu nu.. supărarea mea mă controla mai mult. Așa reacționez eu.

Andreea Mantea: Deci tu te-ai supărat că ea s-a supărat.

Cum s-a simțit Valentin când l-a văzut pe Robert lângă Daniela

Valentin s-a simțit incomod și neplăcut atunci când și-a văzut iubita simțindu-se bine alături de Robert.

Cu toate acestea, Daniela spune că tânărul nu a avut nici o intenție să o cucerească, ci doar venise în casa fetelor pentru a o liniști și a discuta cu ea.

Andreea Mantea:  Cum se simte să stai lângă Robert?

Valentin: Ca și cum aș sta lângă oricare concurent.

Andreea Mantea: Doar că pe el îl cheamă Robert, singurul care a reușit să o liniștească.

Cât de tare te-a enervat?

Valentin: Am simțit un deranj, o stare ciudată, incomodă.

Daniela: Eu înțeleg ce a văzut el greșit.. dar eu plângeam, el mai zicea o glumă, după râdeam.. eu vorbeam despre tine în tot acest timp.

Urmăriți aici materialul video:

Emisiunea „Casa iubirii” poate fi urmărită de luni până vineri de la 10:00 și 16:30 și sâmbătă și duminică, de la ora 16:00 și 19:00, la Kanal D.

 


libertatea.ro Un medic ATI dezvăluie teroarea din gărzi, după moartea rezidentului de la Floreasca: „Atacuri de panică și nopți albe”

Moartea tragică a unui medic rezident de doar 32 de ani de la Spitalul Clinic de Urgență Floreasca a cutremurat opinia publică, însă pentru profesioniștii din sănătate, acesta nu este un caz izolat, ci semnalul de alarmă al unui sistem ajuns la colaps. Dincolo de vocație și de dorința de a salva vieți, medicii din România se confruntă cu un inamic invizibil și adesea letal: epuizarea extremă.

Casa Iubirii