Potrivit informațiilor transmise de Monitorul de Suceava, victima a fost grav vătămată, fiind în stop cardio-respirator la sosirea echipajelor medicale la fața locului.
Un bărbat din Suceava și-a pierdut viața după ce ar fi fost lovit de un microbuz
Tragedia a avut loc în noaptea de marți spre miercuri, la Sasca Nouă, comuna Cornu Luncii. Bărbatul, în vârstă de aproximativ 60 de ani, se afla pe bicicletă în momentul în care ar fi fost lovit de un microbuz.
La fața locului a fost trimis un echipaj SAJ de tip C, însă, potrivit, purtătorului de cuvânt al SAJ Suceava, medicul Dan Teodorovici, bărbatul era grav vătămat și în stop cardio-respirator.
Medicii au încercat din răsputeri să-l salveze pe bărbat, însă nu au reușit, fiind nevoiți să constate decesul.
Polițiștii au deschis o anchetă și urmează să stabilească modul în care s-a produs tragicul incident.