Un autoturism și un autocamion s-au ciocnit violent, iar două persoane au ajuns la spital pentru îngrijiri medicale, notează dejeanul.
Circulația a fost îngreunată
Potrivit primelor informații, în mașină se aflau trei persoane care se întorceau din Austria.
Citește și: Greșeala fatală care te trimite la reanimare! A ajuns la spital după ce a…
Echipajele medicale au acordat primul ajutor victimelor, iar șoferul și o femeie aflată pe bancheta din spate au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale. Celelalte persoane implicate nu au suferit răni grave.
În urma incident ului, traficul din zonă s-a desfășurat cu dificultate pentru o perioadă, până la eliberarea carosabilului. Polițiștii continuă verificările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele producerii evenimentului rutier.