Primul mesaj transmis de Alexandru, după ce a fost eliminat din „Casa iubirii”: „Sper să...”

Autor: Laura Macovei
Actualizat: 27 mai 2026, 13:46

Alexandru a fost eliminat din oficiu din „Casa iubirii”

Sursa: Instagram

Alexandru, fost concurent în sezonul 5 al emisiunii „Casa iubirii”, a transmis un mesaj pe rețelele sociale, la scurt timp după ce a fost eliminat din oficiu.

Alexandru a fost eliminat din oficiu duminică, în gala emisiunii „Casa iubirii”. Plecarea sa a avut loc la o săptămână după ce Jaqueline, iubita lui, a fost și ea eliminată din oficiu, din cauza unor probleme de sănătate.

Citește și: Jaqueline s-a afișat cu inelul, la scurt timp după ce Alexandru a părăsit „Casa iubirii”. În ce ipostază a fost surprinsă fosta concurentă

Primul mesaj transmis de Alexandru, după ce a fost eliminat din „Casa iubirii”

La scurt timp după eliminare, Alexandru a postat un mesaj pe pagina lui de Instagram, în care le-a mulțumit tuturor celor care au fost alături de el, subliniind că experiența lui din emisiune l-a ajutat să își găsească iubirea, dar și să se dezvolte ca persoană.

„Parcursul meu în emisiune a luat sfârșit.

Această emisiune m-a ajutat să-mi găsesc atât iubirea, cât și să evoluez mult ca om. Vreau să vă mulțumesc pentru absolut toată susținerea și sper să fiți alături de mine în continuare!”,
a transmis Alexandru, într-o postare de pe Instagram.

Ce a transmis Alexandru când a aflat că pleacă acasă

Duminică, 24 mai, Alexandru a fost eliminat din oficiu.

Deși experiența trăită în emisiune a contribuit în bine la dezvoltarea lui ca om, tânărul a așteptat să fie alături de Jaqueline, iubita lui.

Citește și: Claudia Puican, imagine emoționantă cu fiul ei. Gestul care a surprins-o pe artistă: “În burtica mamei.”

Citește si: Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”

Andreea Mantea: Alexandru, astăzi, vei părăsi ”Casa iubirii” din oficiu. Este o gală cu eliminare, dar fără vot de eliminare din partea voastră. Te vom lăsa să pleci să fii alături de Jaqueline. Dorul îți face foarte mult rău și apreciem că nu ai avut impulsul de a încălca regulamentul.

Citește și: Gestul care l-a dat de gol pe Filip, la scurt timp după ce a câștigat meciul din gala RXF: „Cea mai frumoasă soție”

Momentul eliminării a devenit emoționant atunci când Andreea Mantea l-a întrebat pe Alexandru dacă are planuri serioase cu Jaqueline.

Andreea Mantea: Ai de gând să o ceri de soție?

Alexandru: Da.

Andreea Mantea: Să ne chemați la nuntă.

 


Casa Iubirii