Ediția de duminică, 17 mai, a emisiunii „Casa iubirii” a adus lacrimi amare pentru concurenți. Gala prezentată de Andreea Mantea a fost una cu eliminare din oficiu, din cauza unor probleme serioase.
Eliminare în lacrimi în „Casa iubirii”
Evenimentele și emoțiile din „Casa iubirii” i-au făcut pe concurenți să verse lacrimi în gala difuzată duminică, 17 mai. Din cauza unor probleme de sănătate, echipa a luat o hotărâre surprinzătoare, în ceea ce privește una dintre concurente.
„Este vorba de sănătatea ta! Noi te-am văzut de fiecare dată înainte de filmări. Noi știm toate mesajele tale. Din păcate, noi nu avem cum să te ajutăm. Nu ne dorim să despărțim un cuplu, pentru că noi credem în iubirea voastră. Și ați demonstrat deja că ați trecut prin destul de multe încercări.
Că vrei să dai stop vot, pentru că nu mai poți. Faptul că tu ai aceste stări aproape zilnic, ne-a făcut să luăm această decizie. Jaqueline, pentru binele tău, pentru sănătatea ta, decizia noastră este ca tu să părăsești Casa iubirii în această seară”, a spus Andreea Mantea.
Decizia producției a venit ca o gură de aer proaspăt pentru Jaqueline, care își dorea foarte mult să meargă acasă, chiar dacă este conștientă că Alexandru va rămâne în Casa iubirii.
Citește și: Greșeala fatală care te trimite la reanimare! A ajuns la spital după ce a…
„Mulțumesc că îmi dați șansă să plec și că mi-ați dat șansa și să vin”, a reacționat concurenta.
Alexandru, dărâmat de eliminarea iubitei sale
Vestea eliminării lui Jaqueline nu a fost tocmai bună pentru Alexandru. Chiar dacă tânărul știe că iubita lui are probleme de sănătate, a mărturisit că îi va fi foarte greu departe de ea.
„Alexandru, o iubești, te iubește. Luați-o ca pe un test pentru relația voastră. Ne gândim la sănătate pentru că sănătatea este mai importantă”, a încercat Andreea Mantea să îl liniștească.
Înainte de a-și lua rămas-bun, Alexandru a asigurat-o pe Jaqueline că va face tot posibilul să iasă cât mai repede din emisiune, pentru a fi din nou împreună.
„Să nu ai niciun fel de gând, niciun fel de stres că nu sunt lângă tine. Doar tu contezi pentru mine! Ești femeia lângă care voi rămâne. Nu există altcineva pentru mine. Voi face tot ce pot să ies cât mai repede. Nu pot să rezist fără tine. N-am crezut că întâlnesc vreodată un om ca tine. Vom fi alături toată viața! Te iubesc!”, i-a mărturisit Alexandru, cu lacrimi în ochi.