Eliminare în lacrimi în „Casa iubirii”. Cine este concurentul care pleacă acasă: „Este vorba de sănătatea ta”

Autor: Alina Petre
Actualizat: 17 mai 2026, 21:00

În ediția de duminică, 17 mai, unul dintre concurenți a părăsit „Casa Iubirii”! A fost o eliminare din oficiu.

Ediția de duminică, 17 mai, a emisiunii „Casa iubirii” a adus lacrimi amare pentru concurenți. Gala prezentată de Andreea Mantea a fost una cu eliminare din oficiu, din cauza unor probleme serioase.

Eliminare în lacrimi în „Casa iubirii”

Evenimentele și emoțiile din „Casa iubirii” i-au făcut pe concurenți să verse lacrimi în gala difuzată duminică, 17 mai. Din cauza unor probleme de sănătate, echipa a luat o hotărâre surprinzătoare, în ceea ce privește una dintre concurente.

Mai exact, Andreea Mantea a dezvăluit că este momentul ca Jaqueline să părăsească emisiunea.

„Este vorba de sănătatea ta! Noi te-am văzut de fiecare dată înainte de filmări. Noi știm toate mesajele tale. Din păcate, noi nu avem cum să te ajutăm. Nu ne dorim să despărțim un cuplu, pentru că noi credem în iubirea voastră. Și ați demonstrat deja că ați trecut prin destul de multe încercări.

Ieri dimineață ai venit și ne-ai spus că vrei să pleci.

Că vrei să dai stop vot, pentru că nu mai poți. Faptul că tu ai aceste stări aproape zilnic, ne-a făcut să luăm această decizie. Jaqueline, pentru binele tău, pentru sănătatea ta, decizia noastră este ca tu să părăsești Casa iubirii în această seară”, a spus Andreea Mantea.

Citește și: Tatăl lui Alexandru este împotriva relației cu Jaqueline: „Îi este greu”. Concurentul face mărturisiri neașteptate în camera roșie

Decizia producției a venit ca o gură de aer proaspăt pentru Jaqueline, care își dorea foarte mult să meargă acasă, chiar dacă este conștientă că Alexandru va rămâne în Casa iubirii.

Citește și: Greșeala fatală care te trimite la reanimare! A ajuns la spital după ce a…

Citește si: Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte

„Mulțumesc că îmi dați șansă să plec și că mi-ați dat șansa și să vin”, a reacționat concurenta.

Alexandru, dărâmat de eliminarea iubitei sale

Vestea eliminării lui Jaqueline nu a fost tocmai bună pentru Alexandru. Chiar dacă tânărul știe că iubita lui are probleme de sănătate, a mărturisit că îi va fi foarte greu departe de ea.

„Alexandru, o iubești, te iubește. Luați-o ca pe un test pentru relația voastră. Ne gândim la sănătate pentru că sănătatea este mai importantă”, a încercat Andreea Mantea să îl liniștească.

Înainte de a-și lua rămas-bun, Alexandru a asigurat-o pe Jaqueline că va face tot posibilul să iasă cât mai repede din emisiune, pentru a fi din nou împreună.

Citește și: Ceartă aprigă între Jaqueline și Alexandru! Concurenta s-a răstit la el după ce l-a văzut interesat de Andra: „Ce te interesează pe tine?”

„Să nu ai niciun fel de gând, niciun fel de stres că nu sunt lângă tine. Doar tu contezi pentru mine! Ești femeia lângă care voi rămâne. Nu există altcineva pentru mine. Voi face tot ce pot să ies cât mai repede. Nu pot să rezist fără tine. N-am crezut că întâlnesc vreodată un om ca tine. Vom fi alături toată viața! Te iubesc!”, i-a mărturisit Alexandru, cu lacrimi în ochi.

 


libertatea.ro Un medic ATI dezvăluie teroarea din gărzi, după moartea rezidentului de la Floreasca: „Atacuri de panică și nopți albe”

Moartea tragică a unui medic rezident de doar 32 de ani de la Spitalul Clinic de Urgență Floreasca a cutremurat opinia publică, însă pentru profesioniștii din sănătate, acesta nu este un caz izolat, ci semnalul de alarmă al unui sistem ajuns la colaps. Dincolo de vocație și de dorința de a salva vieți, medicii din România se confruntă cu un inamic invizibil și adesea letal: epuizarea extremă.

Casa Iubirii