În ediția de miercuri, 13 mai 2026, a emisiunii „Casa Iubirii”, Ahmed a revenit în calitate de concurent. Noul concurent al emisiunii „Casa Iubirii” a chemat-o în camera roșie pe Diana.
Diana este fermecată de Ahmed
În ediția de miercuri, 13 mai 2026, a emisiunii „ Casa Iubirii ”, concurentele au parte de o surpriză uriașă. Ahmed, fostul concurent al sezonului 4, dar și fostul partener al Veronicăi, a revenit în emisiune, în calitate de concurent.
Ahmed a chemat-o în camera roșie pe Diana, iar deși la început a fost surprinsă de prezența lui în emisiune, pe chipul concurentei a apărut un zâmbet uriaș. Ahmed i-a explicat Dianei că a revenit în emisiune pentru a-și continua experiența și a găsi persoana potrivită pentru el.
Citește și: În ce calitate a venit Ahmed în „Casa iubirii”. Primele declarații: „Vreau să o fac cum trebuie”
Diana: Chiar așteptam un băiat nou să vină!
Ahmed și-a dorit să afle mai multe despre Diana, care era vizibil emoționată de prezența acestuia.
Concurentul a ținut să-i amintească Dianei că a spus câteva lucruri negative despre el.Citește și: Greșeala fatală care te trimite la reanimare! A ajuns la spital după ce a…
Diana: Mie acum îmi bate inima foarte, foarte mult, pentru că nu m-am așteptat la așa prezență!
Ahmed: Așa prezență, dar acum ceva timp spuneai că-ți place și, după aia, spuneai că nu-ți place. De ce?
Diana: Când am spus eu asta? Am zis că nu mă dă pe spate.
Ahmed: Am auzit! Am înțeles. Ai o bulină neagră până acum. Așa îmi dau seama de tine cum ești.
În continuare, Ahmed și Diana au discutat despre preferințele concurentei. Aceasta a mărturisit că își dorește un bărbat matur, pregătit pentru a avea o familie. Diana i-a spus lui Ahmed că își dorește cinci copii. Diana și-a dorit să afle mai multe detalii despre fosta relație a lui Ahmed, cu Veronica, câștigătoarea sezonului 4, însă acesta nu și-a dorit să discute despre trecut.
Cu toate acestea, Ahmed și-a dorit să afle dacă Diana a trecut peste interacțiunea pe care a avut-o cu Robert.
Diana i-a explicat atunci că s-a detașat de întreaga situație, reușind să rămână prieteni.