Daniela își cere scuze față de Ahmed: „Trebuie să discutăm că a fost foarte urât”. Motivul pentru care cei doi concurenți vor să aibă o discuție sinceră

Autor: Cristina Mocanu
Actualizat: 01 iun 2026, 15:46

Daniela și Ahmed au încercat să lămurească neînțelegerile apărute între ei în Casa Iubirii. Cei doi concurenți și-au cerut scuze și au discutat deschis despre conflictul care a provocat tensiuni în emisiune.

Atmosfera din Casa Iubirii a fost din nou tensionată după schimbul de replici dintre Daniela și Ahmed. Cei doi concurenți au decis să poarte o discuție sinceră pentru a clarifica situația care a dus la apariția conflictului dintre ei.

În ediția de luni, 1 iunie, Daniela a făcut primul pas și și-a cerut scuze pentru anumite remarci pe care le-a făcut la adresa lui Ahmed. Concurenta a recunoscut că în ultima perioadă a reacționat impulsiv și că oboseala și-a pus amprenta asupra comportamentului său.

Discuții aprinde între Ahmed și Daniela

În ediția de luni, 1 iunie, Daniela îi cere scuze lui Ahmed pentru anumite replici pe care i le-a dat în cadrul emisiunii Casa Iubirii: „Dacă tot se vorbea de replici acide, Ahmed voiam să îți spun că îmi pare rău. Câte odată mai am replici vis a vis de toată lumea. Și nu știu, pur și simplu, eram foarte obosită, reacționez foarte impulsiv și trebuie să schimb lucrul acesta la mine.”

În replică, Ahmed i-a zis că nu s-a supărat pe ea, dar a precizat că: „Mi s-a părut foarte urât pentru că, eu, primul lucru, nu vin să vorbesc despre lucruri de afară, nu te-am jignit niciodată, nu am vorbit urât cu tine, ți-am dat dreptul de a vorbi de fiecare dată, dar eu sunt foarte curios de o chestie: Valentin, cum ți se pare ce a făcut Daniela, pe sinceritate?”

Citește și: Andra a uitat complet de Georges! Concurenta dă semne de apropiere față de Ahmed: „Mă face curioasă”

„Dacă nu ar fi fost remarca ta, la rândul tău, ulterior, atunci poate că aș fi intervenit, dar având în vedere că ea a început și tu ai continuat-o, având în vedere că există și o diferență de vârstă între voi doi, aș fi avut pretenția din partea ta ca tu să fi reacționat diferit.

Având în vedere că te-am văzut că tu ai reacționat cu aceeași monedă, sincer, nu aș fi putut să intervin.” a răspuns Valentin.

În replică Ahmed i-a zis că atâta timp cât el îi vorbește frumos de ce acesta se așteaptă ca el să nu i-o întoarcă: „Dacă eu am respectat-o pe ea, ea nu ar trebui să mă respecte la rândul ei?...Îmi

dai o replică, trebuie să te aștepți să îți vină înapoi.”

Citește și: Claudia Puican, imagine emoționantă cu fiul ei. Gestul care a surprins-o pe artistă: “În burtica mamei.”

Citește si: Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”

Eu ți-am răspuns la întrebarea de ce nu am simțit eu să intervin.”, a punctat Valentin.

Ahmed deranjat de răspunsul lui Valentin

Vizibil supărat de răspunsul lui Valentin, Ahmed i s-a adresat Danielei: „Daniela, fă în continuare ceea ce faci, că răutățile pe care le ai sunt perfect normale. Am vrut să văd cât de mult te susține și cât de mult te regăsești tu în comportamentul tău cu Daniela.”

Citește și: Andra a uitat complet de Georges! Concurenta dă semne de apropiere față de Ahmed: „Mă face curioasă”

Citește și: Andra a uitat complet de Georges! Concurenta dă semne de apropiere față de Ahmed: „Mă face curioasă”

Mario a intervenit și el în discuția celor trei și a vrut să puncteze faptul că nu i se pare normal să fie adusă în Casa Iubirii anumite lucruri care se regăsesc doar în online, mai ales că despre fiecare se vorbește în mediul online.

Ahmed a continuat față de Daniela spunând că: „A fost un dute din ambele părți, dar a fost urât că ai început și ai venit cu chestia asta. Scuzele sunt acceptate, bănuiesc, de ambele părți, dar trebuie să discutăm că a fost urât și sunt lucruri care nu sunt normale. Și pentur fetele care discutau la un moment dat în cameră ceea ce fac eu, dacă chiar vreți să vedeți ce fac pot să vă filmez și o să fac un vlog pe o anumită rețea de socializare ca să vedeți dacă sunteți atât de curioase.”

Daniela a ținut să îi reamintească lui Valentin că ea nu era de față în gală și nu își aduce aminte să fi fost o astfel de discuție în casă și a punctat faptul că pe ea nu a intersat-o viața lui personală, dar din cauza oboselii acumulate în ultima vreme, aceasta spune tot ceea ce gândește fără să mai treacă prin nici un filtru.

Rămâne de văzut cum va evolua relația dintre cei doi concurenți în Casa Iubirii.

 


Casa Iubirii