Artistul Culiță Sterp se afla la o nuntă când durerile au devenit de nesuportat, fiind nevoit să-și întrerupă programul și să meargă direct la medic.
Citește și: Cum au reacționat oamenii când au aflat că Iancu Sterp nu își botează copilul: „Îmi pare rău de tine”
Ce se întâmplă cu artistul
Conform kfetele, problemele au apărut după ce unul dintre elementele aparatului dentar pe care îl poartă s-ar fi desprins, provocând disconfort în interiorul obrazului.
Un prieten al artist ului a surprins momentul și a publicat imaginile în mediul online, în timp ce Culiță Sterp se îndrepta spre cabinetul stomatologic.
„Unde suntem, domnule Culiță?”
„Lăsați-mă, lasă-mă! Nu-mi mai pun aparat, să nu mai aud de aparat.”
Citește și: La 3 ani de la nuntă, Bella Santiago a dat vestea cea mare: „Chiar GEME...
„Dar nu ești umflat.”
„Taci că sunt umflat…”
„Suntem la Oradea, trebuia să fim la o nuntă, iar mirii înțelegători…”
„Am plecat direct de la nuntă la cabinet, ca să îmi taie astea din gură.”
„Mamă, ce umflat ești! Și-a pus aparat dentar domnul, în timp ce cânta.
Și acum mergem să rezolvăm treaba.”
Culiță Sterp și-a liniștit fanii
Ulterior, Culiță Sterp a explicat și pe rețelele sociale prin ce trece după montarea aparatului dentar, precizând că nu se aștepta la un disconfort atât de puternic în primele zile.
„Deci, fraților, dacă mă vedeți astăzi un pic umflat la față, să știți că n-am luat bătaie, mi-am pus aparat dentar și jos, și acum mi s-au făcut afte din alea pe interior, că m-am căutat aseară... Acum când m-am trezit, nu pot să vă arat pe Story că e nașpa, am niște din alea pe interior foarte, foarte aiurea. Și acum trebuie să cânt. Sunt la Oradea la o nuntă, aseară am fost la Bistrița. Azi a fost ok cât de cât, că a fost prima zi. Dar acum e a doua zi. Vai de capul meu! Și a vorbit Vlad cu o doamnă ortodont de aici, trebuie să mă duc neapărat până la cabinet, că mi s-au desprins un bracket din ăla și a rămas sârma aia în aer, iar sârma dă în pereții obrazului pe interior. Mi-am pus aparat că îmi sunt un pic strâmbi dinții de jos, și să mi se îndrepte. N-am știut că e așa greu cu aparat. De ce nu mi-ați spus, fraților?”, a transmis acesta, în mediul online.