Culiță Sterp a ajuns de urgență pe mâna medicilor! Artistul a fost nevoit să plece în timpul unui eveniment: „Vai de capul meu!”

Autor: Diana Bostan
Actualizat: 10 mai 2026, 14:33

Culiță Sterp

Sursa: TikTok

Culiță Sterp a ajuns de urgență la medic în timpul unui eveniment deșfășurat la Oradea. Artistul a fost nevoit să-și întrerupă programul.

Artistul Culiță Sterp se afla la o nuntă când durerile au devenit de nesuportat, fiind nevoit să-și întrerupă programul și să meargă direct la medic.

Citește și: Cum au reacționat oamenii când au aflat că Iancu Sterp nu își botează copilul: „Îmi pare rău de tine”

Ce se întâmplă cu artistul

Conform kfetele, problemele au apărut după ce unul dintre elementele aparatului dentar pe care îl poartă s-ar fi desprins, provocând disconfort în interiorul obrazului. 

Citește și: Carmen de la Sălciua a luat o decizie radicală după ce a văzut videoclipurile cu ea, în care se văd „câteva kilograme” în plus: „Zilele astea voi contacta un...”

Un prieten al artist ului a surprins momentul și a publicat imaginile în mediul online, în timp ce Culiță Sterp se îndrepta spre cabinetul stomatologic.

„Unde suntem, domnule Culiță?”

„Lăsați-mă, lasă-mă! Nu-mi mai pun aparat, să nu mai aud de aparat.”

Citește și: La 3 ani de la nuntă, Bella Santiago a dat vestea cea mare: „Chiar GEME...

Citește si: Emil Gânj, condamnat definitiv la închisoare pe viață! Avocatul familiei victimei: „Despăgubirile vor fi imputate statului roman”

„Dar nu ești umflat.”

„Taci că sunt umflat…”

„Suntem la Oradea, trebuia să fim la o nuntă, iar mirii înțelegători…”

„Am plecat direct de la nuntă la cabinet, ca să îmi taie astea din gură.”

„Mamă, ce umflat ești! Și-a pus aparat dentar domnul, în timp ce cânta.

Și acum mergem să rezolvăm treaba.”

Culiță Sterp și-a liniștit fanii

Ulterior, Culiță Sterp a explicat și pe rețelele sociale prin ce trece după montarea aparatului dentar, precizând că nu se aștepta la un disconfort atât de puternic în primele zile.

Citește și: Culiță Sterp, de nerecunoscut în vacanța din Dubai. Filmarea care i-a îngrijorat pe fanii lui: „Am ajuns și eu...”

„Deci, fraților, dacă mă vedeți astăzi un pic umflat la față, să știți că n-am luat bătaie, mi-am pus aparat dentar și jos, și acum mi s-au făcut afte din alea pe interior, că m-am căutat aseară... Acum când m-am trezit, nu pot să vă arat pe Story că e nașpa, am niște din alea pe interior foarte, foarte aiurea. Și acum trebuie să cânt. Sunt la Oradea la o nuntă, aseară am fost la Bistrița.

Azi a fost ok cât de cât, că a fost prima zi. Dar acum e a doua zi. Vai de capul meu! Și a vorbit Vlad cu o doamnă ortodont de aici, trebuie să mă duc neapărat până la cabinet, că mi s-au desprins un bracket din ăla și a rămas sârma aia în aer, iar sârma dă în pereții obrazului pe interior. Mi-am pus aparat că îmi sunt un pic strâmbi dinții de jos, și să mi se îndrepte. N-am știut că e așa greu cu aparat. De ce nu mi-ați spus, fraților?”, a transmis acesta, în mediul online.

 


Casa Iubirii