Clipe dramatice într-o intersecţie din Bihor. O adolescentă de 17 ani pe motocicletă a ajuns în stare gravă la spital după ce s-a ciocnit violent cu un autoturism

Autor: Diana Bostan
Actualizat: 10 mai 2026, 11:01

Eveniment rutier în Bihor.

Sursa: Captură Observator

O fată de 17 ani a ajuns în stare gravă la spital, după un eveniment rutier petrecut într-o intersecţie din Bihor.

Tânăra se afla pe motocicletă în momentul în care un autoturism i-a apărut în faţă, notează Observatornews. Scenele au fost surprinse de camerele de supraveghere din zonă. 

Citește și: Ionuț este șoferul care și-a pierdut viața într-un eveniment rutier cumplit pe DN 66. Acesta a încercat să evite o altă mașină

Medicii au intervenit imediat

La scurt timp după producerea accident ului, unul dintre pasagerii maşinii a încercat să îi scoată fetei casca de protecţie. Mai mult, bărbatul a încercat să o ridice de pe asfalt, deşi victima era inconştientă.

Citește și: La 3 ani de la nuntă, Bella Santiago a dat vestea cea mare: „Chiar GEME...

Citește si: Emil Gânj, condamnat definitiv la închisoare pe viață! Avocatul familiei victimei: „Despăgubirile vor fi imputate statului roman”

Specialiştii atrag atenţia că asemenea intervenţii pot agrava grav rănile unei persoane implicate într-un eveniment rutier.

Citește și: Două persoane au ajuns la spital după ce trei vehicule s-au ciocnit violent pe DN 1C, în Satu Mare

Medicii avertizează că victimele unor astfel de accidente nu trebuie mutate sau atinse până la sosirea echipajelor de urgenţă, deoarece există riscul producerii unor leziuni severe la nivelul coloanei vertebrale sau al capului.

Adolescenta a fost transportată de urgenţă la spital şi internată la terapie intensivă, starea ei fiind una critică.

 


Casa Iubirii