BREAKING NEWS O ambulanță și un autoturism s-au ciocnit violent pe șoseaua Ștefan cel Mare din București

Autor: Diana Bostan
Actualizat: 14 mai 2026, 11:55

Eveniment rutier șoseaua Ștefan cel Mare.

Sursa: Kanal D

Un incident rutier petrecut în Capitală a afectat serios circulația pe Șoseaua Ștefan cel Mare, în zona Spitalului Floreasca, după ce o ambulanță și un autoturism s-au ciocnit.

Evenimentul rutier s-a produs în imediata apropiere a unității medicale, iar în urma impactului, mai multe benzi de circulație au fost parțial sau complet blocate, notează realitatea.

Citește și: Un autoturism și un camion s-au ciocnit violent pe DN 1C, în județul Sălaj. Traficul se desfășoară cu dificultate

Autoritățile au intervenit imediat

La fața locului au ajuns echipe de poliție, precum și alte ambulanțe, care au intervenit atât pentru evaluarea eventualelor victime, cât și pentru fluidizarea traficului din zonă.

Momentan nu există informații clare privind numărul persoanelor rănite sau gravitatea eventualelor leziuni.

Citește și: Greșeala fatală care te trimite la reanimare! A ajuns la spital după ce a…

Citește si: Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte

Citește și: Reacția lui Alexandru Rafila în urma accidentului în care a fost implicat: ,,A fost o tamponare “

Autoritățile îi sfătuiesc pe conducătorii auto să evite perimetrul Șoseaua Ștefan cel Mare – Calea Floreasca și să utilizeze trasee alternative, având în vedere aglomerația formată și restricțiile de circulație din zonă.

 


libertatea.ro Un medic ATI dezvăluie teroarea din gărzi, după moartea rezidentului de la Floreasca: „Atacuri de panică și nopți albe”

Moartea tragică a unui medic rezident de doar 32 de ani de la Spitalul Clinic de Urgență Floreasca a cutremurat opinia publică, însă pentru profesioniștii din sănătate, acesta nu este un caz izolat, ci semnalul de alarmă al unui sistem ajuns la colaps. Dincolo de vocație și de dorința de a salva vieți, medicii din România se confruntă cu un inamic invizibil și adesea letal: epuizarea extremă.

Casa Iubirii