Atac armat în Spania! Două persoane și-au pierdut viața, iar alte patru, printre care și doi minori, au avut nevoie de îngrijiri medicale

Atac armat în Spania.

Sursa: Pexels.com

Un atac armat petrecut în sudul Spaniei, în apropiere de Almeria, s-a soldat cu pierderea a două vieți și rănirea altor patru persoane, printre care și doi copii minori.

Autoritățile spaniole au confirmat că bărbatul bănuit că ar fi provocat atac ul s-a prezentat singur la poliție și a fost reținut, conform Observatornews.

Citește și: Un bărbat de 89 de ani a deschis focul asupra mai multor oameni, în Grecia. Cinci persoane au fost rănite și transportate la spital

Două persoane și-au pierdut viața

Conform informațiilor apărute în presa spaniolă, anchetatorii încearcă să stabilească toate detaliile acestui incident violent, iar în zonă a fost mobilizat un număr mare de forțe de ordine. Garda Civilă desfășoară cercetări pentru a clarifica modul în care s-a produs tragedia.

Citește și: Cine este bărbatul care a deschis focul la Washington în timpul Cinei Corespondenților de la Casa Albă. Donald Trump și Melania au fost evacuați de urgență

Citește și: Greșeala fatală care te trimite la reanimare! A ajuns la spital după ce a…

Citește si: Ce se întâmpla în viața medicului rezident găsit mort la Spitalul Floreasca! Lovitura pe care o primise cu două săptămâni înainte de moarte

Primele date ale investigației indică faptul că cele două persoane care și-au pierdut viața ar fi chiar părinții suspectului.

Printre victimele rănite se află și copilul agresorului, un bebeluș în vârstă de doar șapte luni, aflat în stare gravă. Celelalte persoane afectate au fost transportate la unități medicale pentru tratament și supraveghere.

 


libertatea.ro Un medic ATI dezvăluie teroarea din gărzi, după moartea rezidentului de la Floreasca: „Atacuri de panică și nopți albe”

Moartea tragică a unui medic rezident de doar 32 de ani de la Spitalul Clinic de Urgență Floreasca a cutremurat opinia publică, însă pentru profesioniștii din sănătate, acesta nu este un caz izolat, ci semnalul de alarmă al unui sistem ajuns la colaps. Dincolo de vocație și de dorința de a salva vieți, medicii din România se confruntă cu un inamic invizibil și adesea letal: epuizarea extremă.

Casa Iubirii